  • CMF604K7500FHEB
CMF604K7500FHEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF604K7500FHEB
HK JDW NO:
873-CMF604K7500FHEB
Datasheet:
CMF604K7500FHEB
Description:
4.75kOhms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF604K7500FHEB
  • Factory Lead Time
    38 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    4.75kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    3.68mm
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm