  • CMF65R37500GNEK11
CMF65R37500GNEK11
advertisement
Manufacturer No:
CMF65R37500GNEK11
HK JDW NO:
873-CMF65R37500GNEK11
Datasheet:
CMF65R37500GNEK11
Description:
375mOhms, 1.5W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF65R37500GNEK11
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    375mOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Max Power Dissipation
    1.5W
  • Length
    14.2748mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm