  • CMH05MT900
CMH05MT900
advertisement
Manufacturer No:
CMH05MT900
Manufacturer:
Viking Technology
HK JDW NO:
858-CMH05MT900
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 400MA 2LN 90 OHM SMD ESD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMH05MT900
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Viking Tech
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Signal Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    350mOhm
  • Current Rating (Max)
    400mA
  • Impedance @ Frequency
    90 Ohms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
    ESD
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.055" (1.40mm)