  • CMH06MT222
CMH06MT222
advertisement
Manufacturer No:
CMH06MT222
Manufacturer:
Viking Technology
HK JDW NO:
858-CMH06MT222
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 200MA 2LN 2.2KOHM SMD ESD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMH06MT222
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Viking Tech
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.2Ohm
  • Current Rating (Max)
    200mA
  • Impedance @ Frequency
    2.2 kOhms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    50V
  • Features
    ESD
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.083" (2.10mm)