  • CMPPAC310V224K12.5S5
CMPPAC310V224K12.5S5
advertisement
Manufacturer No:
CMPPAC310V224K12.5S5
HK JDW NO:
4434-CMPPAC310V224K12.5S5
Description:
CAP FILM 0.22UF 310VAC RADIAL
Step5Bar-code shipping tag
CMPPAC310V224K12.5S5
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    0.591" L x 0.276" W (15.00mm x 7.00mm)
  • Capacitance
    0.22 μF
  • Lead Spacing
    0.492" (12.50mm)
  • Voltage Rating - AC
    310V