  • CMR03E680JOAP
CMR03E680JOAP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03E680JOAP
HK JDW NO:
192-CMR03E680JOAP
Datasheet:
CMR03E680JOAP
Purchasing and Inquiry
CMR03E680JOAP Overview
Parts are measured at their terminal pitches 3mm.Consequently, it has 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.For high efficiency, the rated voltage (URdc) should be kept at 100V.-20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient are set with the part.A voltage - Rated of 100V applies to this electronic part.The device should always remain at -55°C~125°C when in use.
CMR03E680JOAP Features
a 3mm terminal pitch
its size/dimension is 0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 100V
CMR03E680JOAP Applications
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Lasers
  • RF Medical Equipment
  • MRI Coils and Generators
  • Tuned LCR Circuits
  • RF Power Amplifiers
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CMR03E680JOAP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.142W 6.90mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Terminal Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    2714
  • Height Seated (Max)
    0.209 5.30mm
  • Length
    6.9mm
  • Width
    3.6mm