  • CMR05F111JPDM
CMR05F111JPDM
advertisement
Manufacturer No:
CMR05F111JPDM
HK JDW NO:
192-CMR05F111JPDM
Datasheet:
CMR05F111JPDM
Purchasing and Inquiry
CMR05F111JPDM Overview
Pitch is measured at the terminals of the part 5.7mm.This device's size and dimension are 0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm to ensure a high level of reliability.When it comes to maximizing efficiency, the rated (DC) voltage (URdc) should always be kept at 500V.Temperature coefficients 0/+70ppm/Cel ppm/°C are set with the part.This electronic part has a voltage rating of 500V.If the device is operating, leave it at -55°C~150°C at all times.
CMR05F111JPDM Features
a 5.7mm terminal pitch
its size/dimension is 0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR05F111JPDM Applications
  • MRI Coils
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • Tuned LCR Circuits
  • Lasers
Step5Bar-code shipping tag
CMR05F111JPDM
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.181W 11.70mmx4.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    110pF
  • Terminal Pitch
    5.7mm
  • Lead Spacing
    0.224 5.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    4618
  • Height Seated (Max)
    0.370 9.40mm
  • Length
    11.7mm
  • Width
    4.6mm