  • CMR05F221GODM
CMR05F221GODM
advertisement
Manufacturer No:
CMR05F221GODM
HK JDW NO:
192-CMR05F221GODM
Datasheet:
CMR05F221GODM
Purchasing and Inquiry
CMR05F221GODM Overview
In this case, we measure the part's terminal pitch at 5.7mm.The size/dimension of this device is 0.461Lx0.201W 11.70mmx5.10mm in order to ensure a high level of reliability.For high efficiency, the rated voltage (URdc) should be kept at 500V.This part is set with a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient.Voltage - Rated of this electronic part is 500V.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
CMR05F221GODM Features
a 5.7mm terminal pitch
its size/dimension is 0.461Lx0.201W 11.70mmx5.10mm
a 0/+70ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
CMR05F221GODM Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Lasers
  • MRI Coils
  • CATV
Step5Bar-code shipping tag
CMR05F221GODM
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.461Lx0.201W 11.70mmx5.10mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    0/+70ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Terminal Pitch
    5.7mm
  • Lead Spacing
    0.224 5.70mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Size Code
    4620
  • Height Seated (Max)
    0.382 9.70mm
  • Length
    11.7mm
  • Width
    5.1mm