  • CMR07F163JPDR
CMR07F163JPDR
advertisement
Manufacturer No:
CMR07F163JPDR
HK JDW NO:
192-CMR07F163JPDR
Datasheet:
CMR07F163JPDR
Purchasing and Inquiry
CMR07F163JPDR Overview
The size/dimension of this device is 0.819Lx0.409W 20.80mmx10.40mm in order to ensure a high level of reliability.Voltage - Rated of this electronic part is 500V.It is recommended that the device remain at -55°C~150°C at all times when in operation.
CMR07F163JPDR Features
its size/dimension is 0.819Lx0.409W 20.80mmx10.40mm
a voltage rating of 500V
CMR07F163JPDR Applications
  • RF Instruments
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Lasers
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils
  • Tuned LCR Circuits
  • Mobile Radio
  • RF Medical Equipment
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
Step5Bar-code shipping tag
CMR07F163JPDR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.819Lx0.409W 20.80mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.016μF
  • Lead Spacing
    0.425 10.80mm
  • Height Seated (Max)
    0.902 22.90mm