  • CMR200T32768DZBT
CMR200T32768DZBT
advertisement
Manufacturer No:
CMR200T32768DZBT
HK JDW NO:
185-CMR200T32768DZBT
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
CMR200T32768DZBT
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMR200T32768DZBT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CMR200T
  • Size / Dimension
    0.079Diax0.236L 2.00mmx6.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Additional Feature
    TR, EMBOSSED
  • HTS Code
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    32.768kHz
  • Physical Dimension
    D1.9XH6.0 (mm)/D0.075XH0.236 (inch)
  • Operating Frequency
    0.032768MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50kOhm
  • Load Capacitance
    6pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    1 μW
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm