  • CMX1211W182B-10
CMX1211W182B-10
advertisement
Manufacturer No:
CMX1211W182B-10
HK JDW NO:
449-CMX1211W182B-10
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
CMX1211W182B-10
Description:
LAIRD TECHNOLOGIES CMX1211W182B-10 COMMON MODE CHOKE, 9A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CMX1211W182B-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    CMX
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.984W 31.50mmx25.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating
    9A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Inductance
    1.8 mH
  • Impedance
    14Ohm
  • Max DC Current
    9A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    14mOhm
  • Inductance @ Frequency
    1.8μH @ 100kHz
  • Height
    18.9992mm