  • CNX718N50012W
CNX718N50012W
advertisement
Manufacturer No:
CNX718N50012W
HK JDW NO:
894-CNX718N50012W
Package:
Datasheet:
CNX718N50012W
Description:
VCC (VISUAL COMMUNICATIONS COMPANY) CNX718N50012W LED INDICATOR, PANEL, GREEN
Step5Bar-code shipping tag
CNX718N50012W
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Panel Cutout Shape
    Round
  • Published
    2015
  • Series
    CNX718
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Termination Style
    Wire Leads - 6 (152.40mm)
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.69 (17.53mm)
  • Lens Size
    18.50mm Dia
  • Forward Voltage
    12V