  • CP0005510R0KE663
CP0005510R0KE663
advertisement
Manufacturer No:
CP0005510R0KE663
HK JDW NO:
873-CP0005510R0KE663
Datasheet:
CP0005510R0KE663
Description:
510Ohms, 5W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
CP0005510R0KE663
    Select All
  • Length
    22.225mm
  • Width
    9.525mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    510Ohms
  • Max Operating Temperature
    225°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W