  • CP0005R2200KB14
CP0005R2200KB14
advertisement
Manufacturer No:
CP0005R2200KB14
HK JDW NO:
873-CP0005R2200KB14
Datasheet:
CP0005R2200KB14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 220mOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP0005R2200KB14
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.375W 22.22mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    ±600ppm/°C
  • Resistance
    220mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Depth
    9.52mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Lead Diameter
    0.914 mm
  • Height
    8.73mm