  • CP001030R00JE14
CP001030R00JE14
advertisement
Manufacturer No:
CP001030R00JE14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CP001030R00JE14
Package:
Axial
Datasheet:
CP001030R00JE14
Step5Bar-code shipping tag
CP001030R00JE14
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    CP
  • Size / Dimension
    1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    30Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    10W
  • Voltage - Rated DC
    17.3V
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    38.1mm
  • Lead Diameter
    0.914 mm
  • Height
    8.73mm