  • CP00103K900JE14
CP00103K900JE14
advertisement
Manufacturer No:
CP00103K900JE14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CP00103K900JE14
Package:
Axial
Datasheet:
CP00103K900JE14
Description:
FIXED RESISTOR, 3.9kOhm, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP00103K900JE14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~225°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CP
  • Size / Dimension
    1.890Lx0.394W 48.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    25.4mm
  • Lead Diameter
    0.914 mm