  • CP00204K700JE14
CP00204K700JE14
advertisement
Manufacturer No:
CP00204K700JE14
HK JDW NO:
873-CP00204K700JE14
Datasheet:
CP00204K700JE14
Description:
FIXED RESISTOR, 4.7kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CP00204K700JE14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.500Lx0.625W 63.50mmx15.88mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.914 mm