  • CP0402A2442ANTR
CP0402A2442ANTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0402A2442ANTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CP0402A2442ANTR
Package:
0402
Datasheet:
Description:
DIRECTIONAL COUPLER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP0402A2442ANTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402
  • Published
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Thin Film
  • Technology
    HYBRID
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    2.442GHz
  • Impedance
    50Ohm