  • CP0402P5000ANTR
CP0402P5000ANTR
advertisement
Manufacturer No:
CP0402P5000ANTR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CP0402P5000ANTR
Package:
Datasheet:
Description:
DIRECTIONAL COUPLER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CP0402P5000ANTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    4
  • Technology
    HYBRID
  • Construction
    COMPONENT
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • RF/Microwave Device Type
    DIRECTIONAL COUPLER
  • Operating Frequency-Max
    5050MHz
  • Operating Frequency-Min
    4950MHz
  • Characteristic Impedance
    50Ohm
  • Insertion Loss (Max)
    1.5 dB
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
Hot Sales in Thermal
3060A
3060A
3060A