  • CPCC05R1000KB32
CPCC05R1000KB32
advertisement
Manufacturer No:
CPCC05R1000KB32
HK JDW NO:
873-CPCC05R1000KB32
Datasheet:
CPCC05R1000KB32
Step5Bar-code shipping tag
CPCC05R1000KB32
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±600ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.813 mm
  • Size Code
    5135
  • Height
    25.4762mm
  • Height Seated (Max)
    1.003 25.48mm