  • CPF-A-0402B56KE
CPF-A-0402B56KE
advertisement
Manufacturer No:
CPF-A-0402B56KE
HK JDW NO:
792-CPF-A-0402B56KE
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
CPF-A, Neohm Series, Thin Film, 56kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4286
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CPF-A-0402B56KE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    CPF-A, Neohm
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm