  • CPF0402B78K7E
CPF0402B78K7E
advertisement
Manufacturer No:
CPF0402B78K7E
HK JDW NO:
792-CPF0402B78K7E
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CPF, Neohm Series, Thin Film, 78.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CPF0402B78K7E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    78.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm