  • CPI1008KR47R-10
CPI1008KR47R-10
advertisement
Manufacturer No:
CPI1008KR47R-10
HK JDW NO:
449-CPI1008KR47R-10
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
CPI1008KR47R-10
Description:
Ind Power Chip Multi-Layer 470nH 20% 1MHz 1.8A 1008 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPI1008KR47R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    CPI
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.2mm
  • Current Rating
    1.8A
  • Inductance
    470nH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm
  • Max DC Current
    1.8A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    1.8A
  • Special Feature
    DCR MEASURED AT 25% TOLERANCE
  • Height
    1.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm