  • CPL10R0400FE313
CPL10R0400FE313
advertisement
Manufacturer No:
CPL10R0400FE313
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPL10R0400FE313
Package:
Axial
Datasheet:
CPL10R0400FE313
Description:
40mOhms, 10W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPL10R0400FE313
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPL
  • Size / Dimension
    1.875Lx0.375W 47.62mmx9.52mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    40mOhms
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Length
    47.625mm
  • Width
    9.525mm