  • CPPC7-A3B6-1.8TS
CPPC7-A3B6-1.8TS
advertisement
Manufacturer No:
CPPC7-A3B6-1.8TS
Manufacturer:
Cardinal Components Inc.
HK JDW NO:
151-CPPC7-A3B6-1.8TS
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
CPPC7-A3B6-1.8TS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPPC7-A3B6-1.8TS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FIPO™ CPP
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    XO (Standard)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Supply
    5V
  • Frequency
    1.8MHz
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Output
    CMOS
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    45mA
  • Current - Supply (Disable) (Max)
    50μA
  • Max Supply Current
    45mA
  • Height Seated (Max)
    0.075 1.90mm