  • CPR032R200KE14
CPR032R200KE14
advertisement
Manufacturer No:
CPR032R200KE14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPR032R200KE14
Package:
Radial
Datasheet:
CPR032R200KE14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPR032R200KE14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CPR
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.906Lx0.375W 23.00mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Proof, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Fireproof
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Size Code
    9138
  • Height
    9.525mm
  • Height Seated (Max)
    0.375 9.53mm