  • CPR052R200JE66
CPR052R200JE66
advertisement
Manufacturer No:
CPR052R200JE66
HK JDW NO:
873-CPR052R200JE66
Datasheet:
CPR052R200JE66
Step5Bar-code shipping tag
CPR052R200JE66
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    SNAP-IN
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.060Lx0.375W 26.92mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    2.2Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    5W
  • Lead Spacing
    15mm
  • Height
    9.144mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm