  • CPR104R300KE10
CPR104R300KE10
advertisement
Manufacturer No:
CPR104R300KE10
HK JDW NO:
873-CPR104R300KE10
Datasheet:
CPR104R300KE10
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 4.3Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CPR104R300KE10
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
    CPR
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.888Lx0.375W 47.96mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Height
    9.144mm
  • Height Seated (Max)
    0.360 9.14mm