  • CPW158R200JB14
CPW158R200JB14
advertisement
Manufacturer No:
CPW158R200JB14
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CPW158R200JB14
Package:
Axial
Datasheet:
CPW158R200JB14
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 8.2Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CPW158R200JB14
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    CPW
  • Size / Dimension
    1.875Lx0.500W 47.62mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    8.2Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    All-Welded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.813 mm
  • Height
    12.7mm