  • CR-03FL7--360R
CR-03FL7--360R
advertisement
Manufacturer No:
CR-03FL7--360R
Manufacturer:
Viking Tech
HK JDW NO:
858-CR-03FL7--360R
Package:
0603
Datasheet:
Description:
360Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR-03FL7--360R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    360Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Depth
    800μm
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm