  • CR0603-FX-2001EPF
CR0603-FX-2001EPF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-FX-2001EPF
HK JDW NO:
103-CR0603-FX-2001EPF
Datasheet:
CR0603-FX-2001EPF
Description:
CR-PF Series, Thick Film, 2kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17084
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-FX-2001EPF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR-PF
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Base Part Number
    CR0603
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm