  • CR0603-FX-4994ELF
CR0603-FX-4994ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-FX-4994ELF
HK JDW NO:
103-CR0603-FX-4994ELF
Datasheet:
CR0603-FX-4994ELF
Description:
CR0603 Series, Thick Film, 4.99MOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-FX-4994ELF
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Thickness
    457μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.99MOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW