  • CR0603-FX-8061ELF
CR0603-FX-8061ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-FX-8061ELF
HK JDW NO:
103-CR0603-FX-8061ELF
Datasheet:
CR0603-FX-8061ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR0603 Series, Thick Film, 8.06kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 50273
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-FX-8061ELF
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.06kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm