  • CR0603-FX-8660E
CR0603-FX-8660E
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-FX-8660E
HK JDW NO:
103-CR0603-FX-8660E
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 866Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-FX-8660E
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    866Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    RUTHENIUM OXIDE
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm