  • CR0603-JW-623ELF
CR0603-JW-623ELF
advertisement
Manufacturer No:
CR0603-JW-623ELF
HK JDW NO:
103-CR0603-JW-623ELF
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CR0603-JW-623ELF
Description:
FIXED RESISTOR CR0603 Series, Thick Film, 62kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12640
Step5Bar-code shipping tag
CR0603-JW-623ELF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CR0603
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    62kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm