  • CR0603JW224E
CR0603JW224E
advertisement
Manufacturer No:
CR0603JW224E
HK JDW NO:
103-CR0603JW224E
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 220kOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
CR0603JW224E
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    220kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    75V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm