  • CR16-563FV
CR16-563FV
advertisement
Manufacturer No:
CR16-563FV
HK JDW NO:
3704-CR16-563FV
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 56kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CR16-563FV
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    56kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.2W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    500μm
  • Length
    1.6mm