  • CR8349-2000-F
CR8349-2000-F
advertisement
Manufacturer No:
CR8349-2000-F
Manufacturer:
CR Magnetics Inc.
HK JDW NO:
173-CR8349-2000-F
Package:
Datasheet:
CR8349-2000-F
Description:
TRANSFORMER CURRENT HI FREQUENCY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR8349-2000-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    CR8300
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.670W 26.00mmx17.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pin
  • Type
    Non-Invasive (Solid Core)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    75A
  • Frequency
    200kHz
  • Termination Style
    PC Pin
  • DC Resistance (DCR)
    109Ohm
  • Frequency Range
    20Hz~200kHz
  • Current Ratio
    2000:1
  • Height Seated (Max)
    1.102 28.00mm