  • CR8410-1000
CR8410-1000
advertisement
Manufacturer No:
CR8410-1000
Manufacturer:
CR Magnetics Inc.
HK JDW NO:
173-CR8410-1000
Package:
Datasheet:
CR8410-1000
Description:
TRANSFORMER CURRENT GP WIRE LEAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR8410-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Ratio
    1000:1
  • Height
    18mm
  • Height Seated (Max)
    0.323 8.20mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    CR8400
  • Size / Dimension
    1.094Lx0.866W 27.80mmx22.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Non-Invasive (Solid Core)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    20A
  • Frequency
    20Hz
  • Termination Style
    Wire Leads
  • DC Resistance (DCR)
    41Ohm
  • Frequency Range
    20Hz~1kHz