  • CR8450-2000-F
CR8450-2000-F
advertisement
Manufacturer No:
CR8450-2000-F
Manufacturer:
CR Magnetics Inc.
HK JDW NO:
173-CR8450-2000-F
Package:
Datasheet:
CR8450-2000-F
Description:
TRANSFORMER CURRENT HI FREQUENCY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CR8450-2000-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    CR8400
  • Size / Dimension
    1.700Lx1.450W 43.18mmx36.83mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Wire Leads
  • Type
    Non-Invasive (Solid Core)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    100A
  • Frequency
    200kHz
  • Termination Style
    Wire Leads
  • DC Resistance (DCR)
    63Ohm
  • Frequency Range
    20Hz~200kHz
  • Current Ratio
    2000:1
  • Height Seated (Max)
    0.550 13.97mm