  • CRA-06E0803103JRT1
CRA-06E0803103JRT1
advertisement
Manufacturer No:
CRA-06E0803103JRT1
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CRA-06E0803103JRT1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRA-06E0803103JRT1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    8
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Number of Functions
    4
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Number of Elements
    1
  • Size Code
    0612
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    4
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1.5mm