  • CRA06S08330R0JTA
CRA06S08330R0JTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06S08330R0JTA
HK JDW NO:
873-CRA06S08330R0JTA
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA06S08330R0JTA
Step5Bar-code shipping tag
CRA06S08330R0JTA
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.4986mm
  • Thickness
    500μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Exempt
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    30Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V