  • CRA06S083560KJTA
CRA06S083560KJTA
advertisement
Manufacturer No:
CRA06S083560KJTA
HK JDW NO:
873-CRA06S083560KJTA
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
CRA06S083560KJTA
Step5Bar-code shipping tag
CRA06S083560KJTA
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    560kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Contacts
    8
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.4986mm