  • CRBSCS-01-100.000
CRBSCS-01-100.000
advertisement
Manufacturer No:
CRBSCS-01-100.000
Manufacturer:
Crystek Corporation
HK JDW NO:
198-CRBSCS-01-100.000
Package:
Module Adapter, SMA F (3)
Datasheet:
CRBSCS-01-100.000
Description:
Quantity:
In Stock : 2
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRBSCS-01-100.000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Module Adapter, SMA F (3)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CRBSCS, RedBox
  • Size / Dimension
    1.250Lx1.250W 31.75mmx31.75mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    RF Clock Source
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Supply
    5.5V
  • Frequency
    100MHz
  • Frequency Stability
    ±150ppm
  • Output
    Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    50mA
  • Max Supply Current
    50mA
  • Height
    14.986mm
  • Height Seated (Max)
    0.590 14.99mm
  • Length
    31.75mm
  • Width
    31.75mm