  • CRCW0201432RFNED
CRCW0201432RFNED
advertisement
Manufacturer No:
CRCW0201432RFNED
HK JDW NO:
873-CRCW0201432RFNED
Datasheet:
CRCW0201432RFNED
Description:
FIXED RESISTOR CRCW Series, Thick Film, 432Ohm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 8381
Step5Bar-code shipping tag
CRCW0201432RFNED
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CRCW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    432Ohm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 30V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm