  • CRCW02014K70FKED
CRCW02014K70FKED
advertisement
Manufacturer No:
CRCW02014K70FKED
HK JDW NO:
873-CRCW02014K70FKED
Datasheet:
CRCW02014K70FKED
Description:
FIXED RESISTOR CRCW Series, Thick Film, 4.7kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 435675
Step5Bar-code shipping tag
CRCW02014K70FKED
    Tin
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Voltage - Rated
    30V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 30V
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Depth
    300μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.05W
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm