  • CRCW1206374RFKEAHP
CRCW1206374RFKEAHP
advertisement
Manufacturer No:
CRCW1206374RFKEAHP
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW1206374RFKEAHP
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CRCW-HP Series, Thick Film, 374Ohm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5313
Step5Bar-code shipping tag
CRCW1206374RFKEAHP
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW-HP
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    374Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm