  • CRCW12066K80FKEA
CRCW12066K80FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CRCW12066K80FKEA
HK JDW NO:
873-CRCW12066K80FKEA
Datasheet:
CRCW12066K80FKEA
Description:
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/4W 1206
Step5Bar-code shipping tag
CRCW12066K80FKEA
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    CRCW
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Depth
    1.6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Voltage - Rated
    200V
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • REACH SVHC
    Unknown
  • Height
    600μm
  • Resistance
    6.8kOhm
  • Weight
    10.007382mg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Power Rating
    250mW
  • JESD-609 Code
    e3
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
    Automotive AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Tolerance
    ±1%
  • Construction
    Rectangular
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W