  • CRCW02015R60JXED
CRCW02015R60JXED
advertisement
Manufacturer No:
CRCW02015R60JXED
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-CRCW02015R60JXED
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
CRCW02015R60JXED
Description:
Quantity:
In Stock : 9684
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CRCW02015R60JXED
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Supplier Device Package
    0201
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    -200/ +400ppm/°C
  • Resistance
    5.6Ohms
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm