  • CRCW04021R80JNTD
CRCW04021R80JNTD
advertisement
Manufacturer No:
CRCW04021R80JNTD
HK JDW NO:
873-CRCW04021R80JNTD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CRCW04021R80JNTD
Step5Bar-code shipping tag
CRCW04021R80JNTD
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    CRCW
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.8Ohms
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Case Code (Metric)
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm